Przejdź do treści głównej

Wolontariat w organizacjach o różnych budżetach [wykres]

autor(ka): Zespół badawczy Stowarzyszenia Klon/Jawor
2017-01-03, 14:20
archiwalne
WOLONTARIAT W ORGANIZACJACH O RÓŻNYM BUDŻECIE ROCZNYM
Współpraca z wolontariuszami jest najbardziej typowa dla fundacji i stowarzyszeń o największych budżetach. Wśród najmniej zasobnych organizacji wystarczającym wkładem pracy jest zazwyczaj aktywność członków, czyli tzw. wolontariat wewnętrzny.

„Tylko” 45% organizacji o budżecie rocznym nie większym niż 1 tys. zł korzysta z pracy tzw. wolontariuszy zewnętrznych, czyli osób niezwiązanych z organizacją. Fundacje i stowarzyszenia o największych budżetach działają na ogół na większą skalę, a tym samym zapotrzebowanie na pracę wolontariuszy jest wśród nich większe.

78% organizacji dysponujących rocznie kwotą większą niż 1 mln zł angażuje w swoje działania wolontariuszy. Nie oznacza to jednak, że działają „bardziej społecznie” niż biedniejsze organizacje. Im większy budżet, tym więcej nie tylko wolontariuszy, lecz także płatnych pracowników.

Zobacz więcej wykresów na temat NGO >>


Co to jest NGO? Ile jest w Polsce NGO? Czym zajmują się NGO? Dowiesz się w serwisie fakty.ngo.pl.


Informacja własna portalu ngo.pl

Źródło: Badania Stowarzyszenia Klon/Jawor
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • wolontariat
  • wolontariusze
  • z badań III sektora