Fakty o NGO - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Wolontariusze (działający dobrowolnie i bez wynagrodzenia) nie mogą działać na rzecz firm i przedsiębiorstw, ponieważ nie mogą wspierać prowadzenia działalności gospodarczej. Dotyczy to działalności gospodarczej  prowadzonej przez organizacje pozarządowe, a tym bardziej przez prywatne przedsiębiorstwa.

W tym kontekście warto podkreślić, że wolontariat nie jest stażem, który - pod pewnymi warunkami - może się odbywać w przedsiębiorstwie prywatnym. Warunki odbywania stażu są regulowane przez inne akty prawne.

Jeszcze innym zjawiskiem jest wolontariat pracowniczy, w przypadku którego odbiorcą wsparcia wolontariuszy są organizacje pozarządowe lub inne instytucje do tego uprawnione, a firma zachęca i wspomaga swoich pracowników, aby dobrowolnie w takie działania się zaangażowali.

Reklama
Masz pytanie?