Szukasz organizacji, której chcesz przekazać 1%? Znajdziesz ją w serwisie http://pozytek.ngo.pl/

Raport: samorządy, organizacje i wolontariusze wobec dziedzictwa kulturowego

19 lutego 2016

Raport „Działania organizacji pozarządowych oraz samorządów w obszarze dziedzictwa kulturowego: współpraca, potrzeby, zaangażowanie wolontariuszy” jest wynikiem badań przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Klon/Jawor na zlecenie Narodowego Instytutu Dziedzictwa w związku z przygotowaniami do uruchomienia programu dotacyjnego „Wolontariat dla dziedzictwa”.

Reklama

Badania przeprowadzone wśród organizacji pozarządowych zajmujących się dziedzictwem kulturowym miały na celu poznanie ich doświadczeń zdobytych w trakcie dotychczasowych działań związanych z dziedzictwem kulturowym oraz współpracą z wolontariuszami i urzędami, a także zidentyfikowanie potrzeb tych organizacji.

Główny cel badań wśród jednostek samorządu terytorialnego stanowiła diagnoza aktywności polskich samorządów w obszarze dziedzictwa kulturowego. Badania obejmowały przede wszystkim zagadnienia takie jak pozostające w dyspozycji jednostek samorządu terytorialnego zasoby wiedzy na temat dziedzictwa, działania podejmowane przez samorządy w tym zakresie, wzorce i jakość współpracy na tym polu z organizacjami pozarządowymi oraz gotowość do podejmowania z nimi wspólnych działań w przyszłości.

Pobierz raport >>
 


Co to jest NGO? Ile jest w Polsce NGO? Czym zajmują się NGO? Dowiesz się w serwisie fakty.ngo.pl.